Motoryzacja

Kilka wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym wypadkom

Statystyki wskazują, iż wypadki powodują na ogół osoby młode. Kluczowym powodem jest bezmyślność, brak szacunku do reguł i przepisów drogowych. Z pewnością, niektóre wypadki są nieuniknione, ale są też i takie, których można uniknąć jeżeli tylko kierowca zachowa właściwą czujność. Niedwuznaczną rzeczą jest, aby każdy kierujący był osobą odpowiedzialną.

Oto kilka wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Pamiętaj, ze podczas jazdy kompletna Twoja baczność winna być zwrócona na poradzenie. Z łatwością jest się rozproszyć tym co dzieje się w aucie, lecz kierowca powinien być odpowiedzialny względem zadania prowadzenia pojazdu. Samochody nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, wobec tego należy powstrzymać się od czynienia innych rzeczy.

Stroń od pogawędek poprzez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można zrobić to wyłączenie komórki.

Nie zmieniaj muzyki zbytnio często. Chociaż to nie wskazane, aby w aucie słuchać muzyki w czasie jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeśli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim zbytnio często. Przyszykuj listę ulubionych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do powszedniego użytku.

Przenigdy nie pij alkoholu w samochodzie. W taki sposób dochodzi do całego szeregu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą dużo niebezpieczeństw, lecz można też stracić prawo jazdy. Jeżeli już musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

Bierz pod uwagę ograniczenie szybkości. Wszyscy wiemy, iż samochód jadący z duża prędkością intensyfikuje ryzyko wypadków, dlatego należy zawsze przestrzegać ograniczeń szybkości.

Tekst napisany dzięki laweta Zbrosławice