Pomoc drogowa

Jak może mi pomóc pomoc drogowa?

Pomoc drogowa jest czymś, co każdy powinien mieć zagwarantowane. Nie ma znaczenia to, czy samochód jest niedawno kupiony – każdy pojazd może się zepsuć. Zbyt dużo osób uważa, że posiadając auto świeżo ściągnięte z linii produkcyjnej nie potrzebuje pomocy.

Zakup pomocy drogowej

Przed zakupem pomocy drogowej zweryfikuj, iż zrealizowałeś należyte poszukiwania. Bez przeglądnięcia wielu ofert nie będziesz wiedział, co i za jaką cenę można otrzymać w standardzie. Przecież nie chcesz zostać na drodze z niesprawnym autem bez pomocy, prawda?

Oto parę osiągalnych korzyści związanych z pomocą drogową:

– Pomoc z rozładowanym akumulatorem. Baterie samochodowe tracą swoje właściwości z wielorakich powodów. Możliwe, iż zostawiłeś zapalone światło w środku auta bądź reflektory. Możesz także mieć kłopoty z alternatorem, a bez niego akumulator błyskawicznie się wyczerpie. Dzięki pomocy drogowej doładujesz swoją baterię samochodową i będziesz mógł ruszyć w dalszą podróż.

– Pomoc z oponą. Nie ma znaczenia jak stary masz samochód – opony się zużywają. Możesz po prostu na coś najechać albo opona może mieć nieszczelność. Niezależnie od przyczyny pomoc drogowa zapewni wymianę na koło zapasowe.

– Pomoc z zamkniętym zamkiem. Dużo osób znajdowało się w takiej sytuacji kiedy uprzytomniło sobie, iż klucze pozostały zablokowane w aucie. To nie jest przyjemne a pomoc ślusarza jest kosztowna. Dzwoniąc po pomoc drogową usługi takie masz wliczone w pakiet.

– Pomoc z pustym bakiem. Wydarzyć się może, że w ciągu wypraw zabraknie paliwa – często stacje benzynowe oddalone są od siebie o wiele kilometrów. Korzystając z pomocy drogowej dostaniesz dodatkowe paliwo, przez to będziesz mógł dojechać do stacji i uzupełnić braki.

– Usługi holownicze. Jest to jedna z najważniejszych cech pomocy drogowej. Sprawdzają się wtedy, gdy samochód należy przetransportować do serwisu.

Porównanie usług

Kiedy będziesz analizował oferty, ażeby wybrać stosowny program pomocy drogowej, upewnij się że zawarte w nim są wszelkie te przypadki opisane wyżej.

Tekst powstał przy współpracy z dowóz paliwa Miasteczko Śląskie